امام جمعه میمه در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی : مجاهدت های کم نظیر هاشمی رفسنجانی برای انقلاب، همراهی ۵۹ ساله با مقام معظم رهبری و مشاوری امین برای امام و رهبری بودن بالاترین افتخار برای آن فقیه مجاهد است .

۲۴ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۰ کد خبر : ۵۵ اخبار
تعداد بازدید:۷۷۰
به گزارش روابط عمومی واحد میمه مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور پرشور اقشار مختلف مردم شهید پرور میمه، امام جمعه، بخشدار و کارکنان ادارات دولتی و غیردولتی در مسجد جامع شهر میمه برگزار شد.
امام جمعه میمه در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی :  مجاهدت های کم نظیر هاشمی رفسنجانی برای انقلاب، همراهی ۵۹ ساله با مقام معظم رهبری و مشاوری امین برای امام و رهبری بودن بالاترین افتخار برای آن فقیه مجاهد است .

به گزارش روابط عمومی واحد میمه  مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور پرشور اقشار مختلف مردم شهید پرور میمه، امام جمعه، بخشدار و کارکنان ادارات دولتی و غیردولتی در مسجد جامع شهر میمه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا زمانی امام جمعه میمه آیت الله هاشمی رفسنجانی را چهره ای ماندگار برای همیشه تاریخ یاد نمود و افزود:« هاشمی رفسنجانی که از او به عنوان امیر کبیر زمان یاد می‌شود در دوران سخت اختناق پا به عرصه سیاست می گذارد اما روشی بر می گزیند که برگرفته از دیانت با محوریت قرآن و روایات است و با توکل بر خداوند و اعتماد به نفس شرایط سخت را پشت سر گذاشته و با پیروی از مراد و امام خود توانست در پیروزی انقلاب اسلامی تاثیر گذار باشد و بعد از پیروزی انقلاب نیز در فراز و نشیبها با مدیریت و هدایتهای خود با جریانهای انحرافی و قدرتهای استعمارگر مبارزه و با همفکری و همراهی هم سنگران خود همانند آیت الله بهشتی ، قدوسی ، باهنر و رجایی مسیر انقلاب اسلامی را هموار نمود».

وی در ادامه گفت: «مقام معظم رهبری، آیت الله هاشمی رفسنجانی را تنها یار دیرین و هم راز خود معرفی و هوشمندی ایشان در برابر وسوسه های خناسان را ستود و با اقامه نماز بر پیکر یار دیرین امام و انقلاب باعث تسلای خاطر ملت ایران در این مصیبت بزرگ شدند».

 دکتر سید محمد مرتضوی رئیس واحد میمه ضمن تسلیت ارتحال بزرگ مرد انقلاب و یار وفادار امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری ، آیت الله هاشمی رفسنجانی را مجاهدی خستگی ناپذیر یاد کرد و گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب با خدمات ارزشمند خود از جمله مدیریت جنگ، دوران سازنگی در بحران های مختلف کشور مانند یک ستون استوار عمل کرد و حتی ذره ای از راه ولایت مداری و استقامت در برابر حق منحرف نشد و با تحمل فشارهای دشمنان انقلاب از اصول انقلاب دفاع کرد.   

رئیس واحد میمه هاشمی را نماد وحدت و اعتدال دانست و گفت : آیت الله هاشمی  در زمان حیات خود همواره بر حفظ وحدت مردم و حتی مسلمانان کشورهای مختلف اصرار می ورزید و اتحاد را نشانه پیشرفت هر جامعه ای می دانست که با رحلتشان نیز باعث اتحاد اقشار مختلف مردم و مسئولین در مراسم تشییع خود شد و ما دانشگاهیان می بایست با  تحقیق  در ابعاد مختلف زندگی  آن بزرگوار به شناخت بهتر فضیلت های وی و شناساندن آن به جوانان کمک کنیم.

 


نظر شما :